Wyspa Sobieszewska


Tramwaj wodny na Motławie
Wieża ciśnień Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej
Wieża ciśnień Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do podziwiania panoramy Wyspy Sobieszewskiej, Gdańska oraz okolic z nowej atrakcji jaką jest Wieża ciśnień "Kazimierz". 

Zwiedzanie wieży jest bezpłatne i  mozliwe  po  dokonaniu rezerwacji elektronicznej na stronie http://www.giwk.pl/zbiornikwodykazimierz/zapisynawizyty.html

 lub telefonicznicznie 575-317-781

TERMINY WIZYT (ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH) W 2019 ROKU
w okresie od 4 maja do 1 października włącznie 4 dni w tygodniu (od czwartku do niedzieli),
w czwartek i w piątek 10:00 -16:00 (wejścia 10:00, 11:30, 13:00 i ostatnie o 14:30),
w sobotę i w niedzielę  10:00 - 19:00 (wejścia 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 16:00 i ostatnie o 17:30)

Serdecznie zapraszamy do obejżenia filmu dotyczącego naszej nowej atrakcji turystycznej.

https://youtu.be/4XEhRT9ACLY

Wyspa z lotu ptaka
Wyspa z lotu ptaka

PISZĄ O NAS W MEDIACH

natemat.pl

ugotuj.to

trojmiasto.pl

gazeta.pl

 

Tramwaj wodny na Wyspę Sobieszewską
Tramwaj wodny na Wyspę Sobieszewską

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować o uruchomieniu Tramwaju Wodnego łączącego Wyspę Sobieszewską z Centrum Miasta. Trasa rozpoczyna się przy nabrzeżu Wisły nieopodal naszego obiektu i biegnie wzdłuż malowniczego brzegu zatrzymując się m.in. przy Narodowym Centrum Żeglarstwa . Następnie przebiega przez Gdański Port aby na koniec umożliwić zwiedzanie serca Gdańska  z zupełnie innej perspektywy . Trasa kończy bieg na Gdańskiej Starówce. 

Linie tramwaju wodnego obsługiwane są przez dwa statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej: SONICA i SONICA I. Mają one możliwość jednorazowego przewozu 40 osób i 5 rowerów. Wszyscy pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym salonie w celu ochrony przed zimnem lub deszczem.                    ROZKŁAD REJSÓW F6  dostępny http://www.ztm.gda.pl/rozklady/linia-F6.html

Cennik biletów: http://www.ztm.gda.pl/hmvc/index.php/test/wieceji/68

 

 

 

[pobierz] 4.1 MB sobieszewo-mapa_-do-druku

 

W załączeniu przedstwiamy Państwu aktualną mapę WYSPY SOBIESZEWSKIEJ przygotowaną przez Lokalną Organizację Turystyczną

WODA NA WYSPIE

Kąpielisko strzeżone
Kąpielisko strzeżone

 

 

Wyspa Sobieszewska (Sobieszewo) to nadmorska dzielnica Gdańska, oddalona od centrum miasta o 15 km. Jest jedną z 3 wysp polskiego pobrzeża Bałtyku i jedyną polską wyspą, która powstała w wyniku działalności człowieka. Ponadto od 1994 r. Wyspa Sobieszewska posiada statut wyspy ekologicznej, który gwarantuje otoczenie przychylne ludzkim potrzebom. Walory przyrodnicze i mikroklimat Wyspy sprawiają, że jest to idealne miejsce do spędzenia urlopu.. Zapraszamy!

mapa wyspy
mapa wyspy

 

 Wyspa Sobieszewska ze swoimi piaszczystymi, szerokimi plażami jest jednym z najpiękniejszych kąpielisk polskiego wybrzeża. To także raj dla piechurów, cyklistów, wodniaków. Fantastyczne plenery znajdą tu fotograficy, a zainteresowani historią odkryją wiele ciekawostek. Czyż nie warto więc być tam gdzie naprawdę szumi morze?... Zapraszamy - odkryj swoją Wyspę!

Kamienna                   Grobla
Kamienna Grobla

 

 
Jedną z najwiekszych atrakcji Wyspy jest rezerwat przyrody "Ptasi Raj"o powierzchni 188 ha,ktory  znajduje się w północno-zachodniej części Wyspy Sobieszewskiej. Został założony w 1959 roku. W skład jego wchodzą 2 przymorskie jeziora (jez. Karaś i jez. Ptasi Raj). Jeziora otacza szeroki pas trzcin, a dawne nadmorskie łąki porastają nasadzenia olchy.Większe jezioro Ptasi Raj od morza oddziela Mierzeja Messyńska, a od Wisły Śmiałej malownicza, XIX-wieczna kamienna grobla. Głównym celem ochrony jest zachowanie kompleksu przybrzeżnych jezior, bagien i wydm, jako miejsca odpoczynku ptaków przelotnych.

"Mewia Łacha"
"Mewia Łacha"

 

Rezerwat przyrody "Mewia Łacha", utworzony w 1991 roku, znajduje się w północno-wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej, zajmując powierzchnię 19 ha. Północną i zachodnią jego granicę stanowi morze, od strony południowej przylega do namorskiego boru sosnowego, a od wschodniej - do ujściowego odcinka Wisły Przekop.