Błękitna Flaga


Szanowni Państwo!

 

Zapraszamy na Plażę Wyspy Sobieszewskiej - jedną z najszerszych plaż w Polsce !!!
Dwa strzeżone kąpieliska !!!
12 kilometrów długości !!!

80 metrów szerokości !!!
Na końcach dwa rezerwaty przyrody: "Ptasi Raj"- miejsce postojowe wędrownych prtaków i

"Mewia Łacha" - największe skupisko fok nad polskim morzem.

Błękitna Flaga
Błękitna Flaga

 

 Jest nam niezmiernie miło poinformować o przyznaniu Błękitnej Flagi dla Kąpielisk  Sobieszewo oraz Sobieszewo - Orle. To kolejny sezon, w którym nad plażami Wyspy Sobieszewskiej będą powiewały dwa takie znaki!

 

Błękitna Flaga to międzynarodowy program promujący kąpieliska i przystanie żeglarskie, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, informacji i edukacji ekologicznej oraz bezpieczeństwa. Miasto Gdańsk może się pochwalić nie tylko pięknymi, ale także czystymi i bezpiecznymi plażami oraz atrakcyjną mariną. Jest to najwyższy światowy poziom, a sam znak jest rozpoznawalny na całym globie.

 

Normy programu Błękitna Flaga w zakresie czystości wody na kąpieliskach są znacznie bardziej rygorystyczne niż uregulowania polskie czy nawet unijne. Przyznanie tego prestiżowego wyróżnienia dla gdańskich kąpielisk jest wyrazem uznania dla wieloletnich wysiłków podjętych przez MOSiR w Gdańsku – administratora plaż i przystani – w celu dostosowania obiektu do najwyższych standardów dla tego typu obiektów.

 

Oprócz odpowiednich parametrów wody, czystości plaży, udogodnień dla osób niepełnosprawnych, informacji ekologicznej, ważnym aspektem są również działania związane z aktywnością osób korzystających z plaż. Tu propozycję MOSiR w Gdańsku stanowi szereg imprez i akcji sportowych oraz rekreacyjnych, odbywających się na plażach bądź w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Są to m.in. Triathlon Gdańsk, Mistrzostwa Europy w Skimboardingu, "Lot czym się da", turnieje siatkówki plażowej, regaty żeglarskie, zajęcia z jogi, akcja parkrun czy pilates.

Błękitne flagi będą powiewały nad przystanią i kąpieliskami przez cały sezon .

 

Chcemy, aby pobyt na Wyspie Sobieszewskiej dostarczył naszym gościom samych przyjemnych wspomnień.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Błękitna Flaga